Épületen belüli légáramlatok vizsgálata:
Épületen belüli légáramlatok vizsgálata:
1.) Épületen belüli komfort
Az épületeken belül komfortérzetünket rendkívüli módon befolyásolják a különböző felületek hőmérsékletkülönbségei, valamint a hőmérsékletkülönbségek által okozott levegőmozgások.
Közismert tény,hogy a meleg levegő felfelé száll, de az már nem ugyanennyire felismert a köztudatban,hogy a felszálló meleg levegő helyére a fizika törvényeinek megfelelően a környező hidegebb levegő áramlik.
Téli időszakban a külső hideg levegő jellemzően az alsó szinteken áramlik be az épületbe,majd belül felmelegedve felemelkedik és a felsőbb szinteken távozik az épületből.
Kandalló fűtés Padlófűtés Radiátoros fűtés
Az általánosan elterjedt fűtési rendszerek elsősorban a levegő közvetítésével juttatják el a meleget a lakóhelyiségek különböző pontjaira.
Amennyiben a külső térből beáramló levegő túlzottan hosszú útat megtéve tud csak felmelegedni, vagy a felmelegedett levegő az épület egy-egy pontján jobban lehűl annál, mint amit még komfortosnak érzünk olyan hatások érik testünket, amelyek jelentősen megzavarják komfortérzetünket.

A levegőbeáramlás helyei lehetnek ajtók és ablakok tönítetlen illesztése,rosszul beépített tokok,könnyűszerkezetes épületek
nem megfelelően kialakított csatlakozásai, elektromos vezetékek védőcsövei a falakban, szellőzőrendszerek, fa tartógerendák befogási pontjai stb.
Az átlagosnál hidegebb légáramlatokat eredményezhetnek továbbá az épület átlagánál rosszabb hőszigetelésű felületek pld. nyílászárók, lábazatok, fütetlen helyiségek felé eső falak stb.
A hőkamera és a füstceruza együttes alkalmazása eredményeként
könnyen felderíthetőek a levegő épületen belüli mozgásának jellemző irányai, így könnyen beazonosíthatóak azok az elemek, amelyek leginkább felelősek lehetnek a komfortérzetünk megzavarásáért.